Zariadenie na pastovanie a sušenie medu - Dehumifikátor 70 kg

Kód: W4024
Neohodnotené
€4 524 €3 770 bez DPH
Dodanie 7-14 dní

Dehumifikátor s kapacitou 70 kg určený na odparovanie vody z medu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Disková sušička je dokonalým riešením pre včelárov, ktorí chcú svojim zákazníkom a spotrebiteľom poskytnúť tú najvyššiu kvalitu vyrobeného medu. Zariadenie slúži na zníženie obsahu vody v mede jeho efektívnym odparovaním. Podľa odborných a základných včelárskych poznatkov je optimálne percento obsahu vody v konečnom medobraní v rozmedzí 18 až 19 %. Najoptimálnejšie percento je 18% vlhkosti. S takýmto medom môžeme zaobchádzať ako s medom zrelým, vhodným na odber z úľa a na konzumáciu. V skutočnosti sa však veľmi často stáva, že vonkajšie podmienky neumožňujú včelám efektívne odparovať vodu z plástov, ešte vo vnútri úľov.

Takáto situácia nastáva napríklad pri zbere repky, keď nás rýchly výber medu z rámikov môže chrániť pred kryštalizáciou medu v plástoch. Podobná situácia nastáva aj na konci sezóny v prípade zberu medovice alebo zlatobyle. Počasie sa od leta do jesene mení pomerne rýchlo, klesá teplota vzduchu a zvyšuje sa jeho vlhkosť. Včely potom nie sú schopné zabezpečiť odparovanie vody na požadovanú úroveň. Musíme zdôrazniť, že zber nezrelého medu a nepoužívanie zariadenia, ktoré z neho zlepšuje odparovanie vody, môže mať negatívne následky na kvalitu konečného produktu. V takom mede sa vyvíjajú mikroorganizmy nazývané kvasinky, ktoré stimulujú proces fermentácie - to môže viesť k situácii, keď med nie je vhodný na ľudskú konzumáciu, ako aj pre samotné včely.
Vďaka technickým riešeniam je možné sa pomocou dehumifikátora efektívne vyhnúť vyššie uvedenej situácii. Zariadenie sa skladá z dehydratačnej komory, súpravy otočných diskov a jednotky fúkajúcej teplý vzduch. Použitie dehydrátora je veľmi jednoduché. V prvom kroku vložte med do hlavnej komory, prístroj uzatvorte a zapnite. Disky inštalované vo vnútri sa začínajú rovnomerne otáčať a na svojom povrchu zhromažďujú zmiešaný a sušený med. Teplota vo vnútri prístroja je riadená špeciálnym snímačom zaisťujúcim úplnú bezpečnosť sušeného produktu. Dehydrátor má plynulé nastavenie rotácie diskov a teplotného rozsahu. V prípade ventilu je použitý kvalitný klapkový ventil 6/4” z nehrdzavejúcej ocele. Počas testov prístroja bolo podrobené sušenie 72 kg medu. Počas troch hodín prevádzky sa úroveň vlhkosti znížila z 21% na 18,8%.
Vďaka optimálnemu nastaveniu výkonu v zariadení teplota medu v spodnej časti nádoby (pod povrchom medu) nepresiahla 32°C. Rýchlosti otáčania dosiek dehydrátora bola nastavená na 50%. Funkčná účinnosť zariadenia znamená, že ho možno efektívne použiť v akomkoľvek type včelínov. Vybavenie sa stáva čoraz populárnejším aj vzhľadom na čoraz nepredvídateľnejšie počasie a poveternostné podmienky počas včelárskej sezóny. Vďaka použitiu diskového sušiča je možné úspešne vysušovať med nezávisle od nepriaznivých vonkajších podmienok ovplyvňujúcich nadmernú vlhkosť medu.

Technické údaje:

  • Vyhotovenie: kyselinovzdorná nerezová oceľ
  • Napájanie: 230V
  • Výkon ohrevu: 1200W
  • Výkon ventilátora: 55W
  • Motor: 370W, 900 rpm/min, reduktor CHM50i=100
  • Rozmery (d x š x v): 950 x 780 x 1220 mm
  • Výpustný ventil: nožový nerezový 6/4"
  • Plynulá regulácia rýchlosti otáčania diskov pomocou potenciometra
  • Nastavenie teplotného rozsahu

Orientačná hmotnosť: 84 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Spracovanie medu a peľu
Hmotnosť: 90 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: