Zariadenie na pastovanie a sušenie medu - Dehumifikátor 70 kg

Kód: W4024
Neohodnotené
€3 740 €3 116,67 bez DPH
Skladom (1 ks)

Dehumifikátor s kapacitou 70 kg určený na odparovanie vody z medu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Disková sušička je dokonalým riešením pre včelárov, ktorí chcú svojim zákazníkom a spotrebiteľom poskytnúť tú najvyššiu kvalitu vyrobeného medu. Zariadenie slúži na zníženie obsahu vody v mede jeho efektívnym odparovaním. Podľa odborných a základných včelárskych poznatkov je optimálne percento obsahu vody v konečnom medobraní v rozmedzí 18 až 19 %. Najoptimálnejšie percento je 18% vlhkosti. S takýmto medom môžeme zaobchádzať ako s medom zrelým, vhodným na odber z úľa a na konzumáciu. V skutočnosti sa však veľmi často stáva, že vonkajšie podmienky neumožňujú včelám efektívne odparovať vodu z plástov, ešte vo vnútri úľov.

Takáto situácia nastáva napríklad pri zbere repky, keď nás rýchly výber medu z rámikov môže chrániť pred kryštalizáciou medu v plástoch. Podobná situácia nastáva aj na konci sezóny v prípade zberu medovice alebo zlatobyle. Počasie sa od leta do jesene mení pomerne rýchlo, klesá teplota vzduchu a zvyšuje sa jeho vlhkosť. Včely potom nie sú schopné zabezpečiť odparovanie vody na požadovanú úroveň. Musíme zdôrazniť, že zber nezrelého medu a nepoužívanie zariadenia, ktoré z neho zlepšuje odparovanie vody, môže mať negatívne následky na kvalitu konečného produktu. V takom mede sa vyvíjajú mikroorganizmy nazývané kvasinky, ktoré stimulujú proces fermentácie - to môže viesť k situácii, keď med nie je vhodný na ľudskú konzumáciu, ako aj pre samotné včely.
Vďaka technickým riešeniam je možné sa pomocou dehumifikátora efektívne vyhnúť vyššie uvedenej situácii. Zariadenie sa skladá z dehydratačnej komory, súpravy otočných diskov a jednotky fúkajúcej teplý vzduch. Použitie dehydrátora je veľmi jednoduché. V prvom kroku vložte med do hlavnej komory, prístroj uzatvorte a zapnite. Disky inštalované vo vnútri sa začínajú rovnomerne otáčať a na svojom povrchu zhromažďujú zmiešaný a sušený med. Teplota vo vnútri prístroja je riadená špeciálnym snímačom zaisťujúcim úplnú bezpečnosť sušeného produktu. Dehydrátor má plynulé nastavenie rotácie diskov a teplotného rozsahu. V prípade ventilu je použitý kvalitný klapkový ventil 6/4” z nehrdzavejúcej ocele. Počas testov prístroja bolo podrobené sušenie 72 kg medu. Počas troch hodín prevádzky sa úroveň vlhkosti znížila z 21% na 18,8%.
Vďaka optimálnemu nastaveniu výkonu v zariadení teplota medu v spodnej časti nádoby (pod povrchom medu) nepresiahla 32°C. Rýchlosti otáčania dosiek dehydrátora bola nastavená na 50%. Funkčná účinnosť zariadenia znamená, že ho možno efektívne použiť v akomkoľvek type včelínov. Vybavenie sa stáva čoraz populárnejším aj vzhľadom na čoraz nepredvídateľnejšie počasie a poveternostné podmienky počas včelárskej sezóny. Vďaka použitiu diskového sušiča je možné úspešne vysušovať med nezávisle od nepriaznivých vonkajších podmienok ovplyvňujúcich nadmernú vlhkosť medu.

Technické údaje:

  • Vyhotovenie: kyselinovzdorná nerezová oceľ
  • Napájanie: 230V
  • Výkon ohrevu: 1200W
  • Výkon ventilátora: 55W
  • Motor: 370W, 900 rpm/min, reduktor CHM50i=100
  • Rozmery (d x š x v): 950 x 780 x 1220 mm
  • Výpustný ventil: nožový nerezový 6/4"
  • Plynulá regulácia rýchlosti otáčania diskov pomocou potenciometra
  • Nastavenie teplotného rozsahu

Orientačná hmotnosť: 84 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Spracovanie medu a peľu
Hmotnosť: 90 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie