Zariadenie na pastovanie a dekryštalizáciu medu 70l, automat 400V

Kód: W20087C
Neohodnotené
€1 771 €1 475,83 bez DPH
Dodanie 7-14 dní
Zariadenie na pastovanie a dekryštalizáciu medu 70l.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zariadenie na pastovanie a dekryštalizáciu medu s automatickým ovládačom Tieto zariadenia sú určené na vykonávanie procesu krémovania medu. Vhodná konštrukcia miešacej vrtule z nehrdzavejúcej ocele odolnej voči kyselinám umožňuje precíznu kremáciu medu.

Čerstvý med je hustý a priehľadný. Po určitom čase prirodzene kryštalizuje. Vhodná teplota kryštalizácie je 16-18oC. Pri vyšších teplotách je proces kryštalizácie pomalší a kryštály dosahujú väčšie veľkosti. Zahriatie medu na teplotu 40oC a niekoľkodňové udržanie spôsobí prechod medu z kryštalického do tekutého stavu. Krémovacie zariadenie má špeciálne mechanické miešadlo, ktoré umožňuje proces rekryštalizácie, po ktorom bude mať med „roztierateľnú“ konzistenciu, podobnú čokoládovým krémom pre deti. Tento proces spočíva v cyklickom prevzdušňovaní a intenzívnom miešaní medu počas niekoľkých dní až do dosiahnutia vhodnej konzistencie. Počas miešania dochádza k prevzdušňovaniu. Miešanie sa vykonáva niekoľkokrát denne po dobu 10-15 minút. Na začiatok môžete do hrnca pridať napríklad skryštalizovaný med. Cieľom "krémovania" je vytvoriť veľa malých kryštalizačných jadier a zabrániť rastu už existujúcich kryštálov medu. Ide o mechanické „zomletie kryštálikov“ medu. Skladovaný pri konštantnej teplote si tento med zachováva svoju konzistenciu

Technické údaje:

  • automatické riadenie
  • nádoba: nerezový kyselinovzdorný plech schválený pre styk s potravinami
  • napájanie / výkon ohrievača: 230 V / 175 W
  • napájanie / výkon motora: 400 V / 0,18 kW
  • regulácia teploty od 30 do 55°C
  • digitálny displej
  • objem nádoby: 70 l
  • rýchlosť otáčok pri miešaní: 36/min
  • orientačná hmotnosť: 26 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Spracovanie medu a peľu
Hmotnosť: 26 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie