Zariadenie na odparovanie kyseliny šťaveľovej, VarroaCleaner

Kód: 1005001777231044
Neohodnotené
€112 €93,33 bez DPH
Skladom (2 ks)

VarroaControl je zariadenie na odparovanie kyseliny šťaveľovej, ktorá hubí roztoče.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kryštáliky kyseliny šťaveľovej hubia roztoče a sú dobre znášané včelami. VarroaControl je zariadenie na odparovanie kyseliny šťaveľovej. Kyselina šťaveľová je umiestnená do aplikátora vykurovacieho telieska na konci zariadenia a vloží sa do letáča úľa. Doba odparovania je cca a 1 až 3 minúty. Výparník zostáva v úli ešte ďalšie 4 minúty. Liečený úľ sa nechá uzavretý ďalších 15 až 18 minút. Podľa veľkosti úľa sú potrebné 2 - 3g kyseliny šťaveľovej. VarroaControl je napájaný batériou s napätím 12V, ohrievač na konci produkuje výkon 150W a koniec sa ohreje na teplotu 250° C do 2,5 min. Treba byť opatrný pretože vykurovacie teliesko môže vypáliť škvrny tam, kde sa dotkne úľa.

Hubenie je povinné vykonávať raz ročne, ideálne v novembri - decembri. Včelstvá musia byť bez plodu a teplota od 1 do 10° C. Pred použitím je potrebné úľ čo najlepšie utesniť. VarroaControl má až 90% účinnosť.

Zabráňte kontaktu kyseliny s očami, s pokožkou a vdýchnutiu pár a prachu z kyseliny šťaveľovej. V prípade zasiahnutia očí okamžite kyselinu vypláchnite vodou a okamžite vyhľadajte lekára. Používajte ochrannú masku, respirátor FFP3, odolné gumové rukavice s dlhými rukávmi. Výrobca a dodávateľ neručí za škody spôsobené nesprávnym používaním odparovača.

Dodatočné parametre

Kategória: Preliečenie včelstiev
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: