PROTI-VET 500 G

Kód: PROTI-500
Neohodnotené
€14,90 €12,42 bez DPH
Dodanie 3-7 dní

STAROSTLIVOSŤ O VČELY

Pri každodennej práci so včelami vieme, aká dôležitá je kvalita potravy v súvislosti so zdravím a kondíciou roja. Obdobie zníženej dostupnosti medonosného toku je pre včelstvo vždy najťažším obdobím. Pri starostlivosti o rozvoj a efektivitu včelína sa vždy zameriavame na osvedčené produkty, vďaka ktorým nie je narušená ekonomická rovnováha v úli.

Detailné informácie

Podrobný popis

Perfektným doplnkom kŕmneho procesu vo včelíne je aj Proti-Vet - prírodný proteín pre včely. Čisté proteínové izoláty obsiahnuté v Proti-Vet sú najkvalitnejším stráviteľným proteínom, ktorý dokonale dopĺňa jeho nedostatok v potrave včiel bez sójového proteínu. Používa sa do sirupu alebo cesta, alebo sa priamo aplikuje na nezaviečkované potravinové rámiky, posilňuje vývoj kolónie a výrazne zlepšuje stav roja na jar. V sezóne pri nedostatku peľu dokonale stimuluje včely k prečervenaniu a posilňuje ich imunitný systém, čím predlžuje život robotníc. Profylakticky sa odporúča použiť aj proteín na budovanie imunitného systému včiel, a tým zvýšiť odolnosť proti vírusom, baktériám a plesniam. Pri príprave včelstva na prezimovanie sa odporúča podávať prípravok v niekoľkých dávkach, aby si včely nahromadili zásoby na konzumáciu skoro na jar, čo zabezpečí predpokladaný vývoj na začiatku novej sezóny.

ZDRAVIE A ROZVOJ AKO ZÁKLAD SILNEJ VČELÍ RODINY

V čase klesajúcej imunity a čoraz náročnejších klimatických podmienok treba venovať pozornosť najmä kvalite potravín používaných v strava včelstva. Špičková strava je zárukou silnej rodiny, pripravenej na intenzívnu sezónu a plodné medobranie. Výber skrmovaného produktu je rovnako dôležitý ako zariadenie umožňujúce aplikáciu potravy v úli. Keďže vieme, ako kľúčovým procesom v celoročnej včelárskej ekonomike je zabezpečiť prístup včelej rodiny k potrave, predávame široký výber kŕmidiel, sirupov a koláčov, ako aj doplnkov posilňujúcich rozvoj včelstva. 

ZLOŽENIE
farmaceutická dextróza, vybraný vaječný bielok

 

Základný spôsob prípravy sirupu alebo koláča s PROTI-VET:

- na 1 liter cukrového sirupu s koncentráciou 1: 1 alebo 3: 2 nalejte 10 g PROTI-VET (1 polievková lyžica),
- teplota sirupu od 30°C do 40°C,
- odmerané množstvo PROTI-VET sa musí vopred rozotrieť do čistej teplej vody a potom naliať do teplého sirupu, pričom sa musí dodržať vyššie uvedený pomer,
- v prípade závažných nedostatkov bielkovín vo včelstve je možné množstvo PROTI-VET zvýšiť na 20 g / 1 liter sirupu (2 polievkové lyžice); vyššie množstvá ako odporúčané je potrebné konzultovať s odborníkom na choroby priemyselného hmyzu,
- pri príprave medovo-cukrového cesta primiešame 10-20 g / 1 kg cesta (1-2 polievkové lyžice).

Dodatočné parametre

Kategória: Preliečenie včelstiev
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: