Pasca na sršne a osy letáčová

Kód: 8075
Neohodnotené
€29 €24,17 bez DPH
Momentálne nedostupné (>20 ks)

Pasca na sršne a osy letáčová 

Detailné informácie

Podrobný popis

Pasce na sršne sú jednoduchým a účinným spôsobom, ako sa zbaviť tohto nepríjemného hmyzu. Existuje niekoľko rôznych druhov pascí, ale všetky fungujú na rovnakom princípe.

Do spodnej časti fľaše nalejte trochu sladkého roztoku, napríklad medu, sirupu alebo cukrovej vody. Sršne budú priťahované sladkým roztokom a do pasce sa dostanú cez lievikovitý tvar. Keď sa dostanú dovnútra, nebudú sa môcť dostať von a uväznia sa.

Ako umiestniť pasce na sršne

Pasce na sršne by sa mali umiestniť na miesta, kde sa sršne často vyskytujú. To môže byť napríklad okolo úľov, v blízkosti ovocných stromov alebo v blízkosti smetných nádob.

Pasce by sa mali umiestniť na miesta, kde sú chránené pred dažďom a vetrom.

Ako často kontrolovať pasce na sršne

Pasce na sršne by sa mali kontrolovať pravidelne, najmenej raz denne. Ak nájdete v pasci sršne, odstráňte ich a zlikvidujte ich.

Ako používať červené a modré trysky

Každá pasca je dodávaná s červenými a modrými tryskami, ktoré pasujú na kužele. Tieto sú navrhnuté tak, aby prakticky eliminovali nežiaduci úlovok.

Na jar používajte červenú trysku. Na jar sú matky vonku a zháňajú potravu pre svoje prvé hniezda. Každá zabitá matka zabije celé hniezdo, takže je obzvlášť dôležité mať pasce vonku, keď sa objavia prvé matky. Matky sú väčšie ako ich robotnice, takže trysky sú väčšie, aby ich mohli pustiť dnu. Vonku sú však aj európske sršnie matky a tryska je dostatočne malá, aby sa nemohli dostať dnu. Všetky ostatné druhy hmyzu, ktoré by mohli byť priťahované k pasci (vrátane včiel), sú buď dostatočne malé na to, aby sa ľahko dostali cez mrežové telo pasce, alebo sú príliš veľké, aby sa mohli dostať cez trysku.

Ázijské sršnie kráľovné neopúšťajú hniezdo znova, až kým sa neobjaví ich prvý odchovanec robotníc. Robotnice sú o niečo menšie ako kráľovné, a preto môžeme prejsť na modrú trysku. Prejdite na modrú trysku 6 až 8 týždňov po tom, ako sa objavia prvé kráľovné. Tieto trysky umožňujú ázijským sršňom robotníkom vstúpiť do pasce, ale nie európskym sršňom robotníkom, ktorí sa tiež objavujú v tomto čase.

Naše skúsenosti sú prakticky nulový nežiaduci úlovok. Ak dôjde k nežiaducemu úlovku, vložte pascu do mrazničky, kým sa všetok hmyz neprestane pohybovať, otvorte pascu a odstráňte nežiaduci úlovok (dobre funguje lyžica), vložte hmyz, ktorý chcete zachrániť, von, aby sa zotavil, a vráťte pascu späť do mrazničky na hodinu alebo dve, aby ste zabili zostávajúceho hmyz. Potom pascu znovu naplňte návnadou a nechajte v nej aj pár mŕtvych sršňov, pretože aj to, zdá sa, láka viac sršňov.

Bezpečnosť

Pri manipulácii s pascami na sršne buďte opatrní. Sršne môžu byť agresívne a môžu vás bodnúť.

Pri kontrole pascí na sršne noste ochranné oblečenie, napríklad dlhé rukávy, nohavice a klobúk.

Ak vás sršne bodnú, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.

Úľ nie je súčasťou balenia.

Dodatočné parametre

Kategória: Pasce na sršne, osy a dezinsekcia
Hmotnosť: 2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: