Oblek pre osy a sršne HORNET

Kód: 2033/L 2033/XL 2033/XXL Zvoľte variant
Novinka
Neohodnotené
€166 €138,33 bez DPH
Dodanie 3-7 dní Skladom (1 ks) Skladom (1 ks) Zvoľte variant
Variant

Špecializovaný oblek na ochranu proti bodnutiu sršňami, včelami, čmeliakmi a osami.

Ochrana hlavy, ktorá je k celému obleku pripevnená zipsom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Oblek "HORNET-1" na ochranu pred uštipnutím sršňami, včelami a osami.
Oblek chráni celé telo pred uštipnutím osami a sršňami. Konštrukcia obleku umožňuje voľnú činnosť pri odstraňovaní sršňových a osích hniezd a zároveň chráni záchrancu.
Systém zipsov a suchých zipsov našitých na spojoch zipsov zabraňuje vniknutiu hmyzu dovnútra obleku.
Vďaka prídavným rukávom všitým do vonkajších rukávov máme takmer stopercentnú istotu, že aj keď sa hmyzu podarí dostať pod rukavice, nedostane sa pod odev. Konštrukcia priezoru nezakrýva zorné pole ako pri iných typoch oblečenia. vďaka inovatívnej konštrukcii pancierov po nasadení na prilbu nemá predná sieťovina ani v situácii, keď má záchranár priezor prilby zdvihnutý, možnosť dostať sa do kontaktu s tvárou. trojvrstvový materiál obleku úplne chráni záchranára pred bodnutím. vďaka dômyselne umiestneným vreckám si môže užívateľ so sebou vziať základné vybavenie potrebné na odstraňovanie hniezd. Oblek sa vyrába v tmavých farbách

Tabuľka veľkostí
Veľkosti oblekov HORNET-1
Veľkosť Výška            Obvod hrudníka Obvod pása          Obvod bokov
L             170-176 cm 106 cm                    100 cm                    108 cm
XL           176-182 cm 106 cm                   100 cm                     108 cm
XXL        182-188 cm 112 cm                   104 cm                     118 cm

Na základe mnohých podnetov od hasičov boli v novom obleku HORNET-1 vyrábanom našou spoločnosťou vykonané zmeny, ktoré posilnili tesnenia na rukávoch, nohách a tesnenia na spojení medzi kapucňou a oblekom. Tieto zmeny eliminujú predchádzajúce prípady rozlepenia spojov pri extrémnej práci hasičov pri odstraňovaní sršňov v podkroviach, na pôjdoch a podobne, ku ktorým dochádzalo pri predchádzajúcom modeli obleku.

Oblek HORNET-1 sa skladá z troch vrstiev. Dve vrstvy sú vyrobené z látky a jedna z peny. Medzi vrstvy látky bola umiestnená 5 mm pena, aby sa vonkajšia látka priamo nedotýkala tela osoby, ktorá má oblek na sebe. Je to druh ochrany, v prípade, že by žihadlo sršňa preniklo cez látku, nemá možnosť dostať sa na telo osoby, ktorá má oblek oblečený. Oblek chráni celé telo okrem rúk a nôh. Odporúčame preto používať ochranné rukavice a vhodnú obuv. Ochrana hlavy je k celému obleku pripnutá zipsom a je navrhnutá tak, aby užívateľ mohol pracovať s ochrannou prilbou (hasičskou, vojenskou, policajnou, montérskou, stavebnou atď.) Okrem toho je spojenie medzi kuklou a oblekom utesnené golierom so suchým zipsom. Rukávy a nohavice sú ukončené sťahovacou šnúrkou a sťahovacím pásom na suchý zips. Počas akcie by mal nositeľ nosiť ochranné okuliare alebo mať spustený štít na tvári, aby si chránil oči pred jedom, ktorý sršne vypľúvajú.

 

V súčasnosti sa v hasičskom zbore používa niekoľko tisíc oblekov a neustále sa vyvíjajú nové verzie.

Použitie: Ochrana proti uštipnutiu sršňami, včelami, osami atď. pri odstraňovaní ich hniezd.

POZNÁMKA( RUKAVICE NA FOTOGRAFII SÚ LEN ILUSTRAČNÉ A NIE SÚ SÚČASŤOU SÚPRAVY)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: