Bee Chitos 100g

Kód: 1737
Neohodnotené
€8 €6,67 bez DPH
Skladom (>20 ks)

Chitos je bioregulátor pre včely na prírodnej báze. Chitos sa vyznačuje obsahom hitomelaninového komplexu a inými prísadami, ktoré zvyšujú jeho antioxidačné vlastnosti.

Detailné informácie

Podrobný popis

Účel a zloženie Chitosu

Chitos je bioregulátor pre včely na prírodnej báze. Chitos sa vyznačuje obsahom hitomelaninového komplexu a inými prísadami, ktoré zvyšujú jeho antioxidačné vlastnosti. Chitos tiež stimuluje aktivitu včiel na jar na znášku a plodovania matky. Prípravok zlepšuje vývoj včelích rodín, o 60-80 % zvyšuje ekonomickú efektivitu slabých rodín. Obnovuje imunitu, chráni bunky tukového tela pred poškodením, zvyšuje produkciu antibakteriálnych peptidov a, ako dôsledok, optimalizuje odolnosť včiel voči širokému spektru škodlivých vplyvov fyzickej, chemickej a biologickej povahy.

Odporúča sa na jarnú výživu:

-stimuluje znášku a plodovanie
-čistí črevá včiel
-posilňuje hygienické správanie
-prispieva k prevencii nosematózy, a ostatných bakteriálnych a vírusových ochorení
-aktivuje včely
-chráni DNA a lipidy tukového tela včely pred poškodením

 

Odporúča sa na výživu slabých rodín:

-stimuluje vývoj oslabených rodín
-zvyšuje počet obranných buniek hemolymfy u včiel
-chráni bunky hemolymfy pred poškodením
-zvyšuje produkciu antibakteriálnych peptidov
-ekonomická návratnosť slabej rodiny sa zvyšuje o 70-80 %

Odporúča sa na jesennú výživu:

-znižuje spotrebu krmiva za zimu
-zvyšuje prežitie počas zimovania
-stimuluje odolnosť voči chorobám
-zvyšuje aktivitu antioxidačných enzýmov
-chráni membrány buniek čriev pred poškodením

Chitos stimuluje hygienické správanie včiel, čistí črevá včiel od radu toxických látok, stimuluje aktivitu antioxidačných enzýmov, chráni včelstvá ako celok. Odporúča sa na prevenciu chorôb, optimalizáciu zimovania a obnovu sily včelstiev oslabených inváznymi a infekčnými ochoreniami. Prípravok Chitos plne vyhovuje požiadavkám WTO a obsahuje iba prírodné zložky prírodného pôvodu.

Chitos je nový prípravok s vylepšenou formulou. Prírodný, ekologický a bezpečný. Základom prípravku sú látky prírodného hitomelaninového komplexu hmyzu a panciera rakov, ktoré sú prirodzenými komponentmi vonkajšieho skeletu včiel. Vďaka tomu je prípravok stimulátorom obranných reakcií včiel a, zvyšuje celkovú odolnosť, vytvára primeranú imunitnú odpoveď na patogény, posilňuje individuálny a spoločenský imunitu včiel. Komplex melanínov indolového typu, ktorý je súčasťou prípravku, zvyšuje jeho antioxidačné vlastnosti, chráni bunky včely pred poškodením voľnými radikálmi a zvyšuje stresovú odolnosť. Hitomelaninový komplex tiež prispieva k rozvoju prospešnej mikroflóry v črevách včiel. Zložky prípravku po cieľovom pôsobení rýchlo sa využívajú v organizme včely pomocou špeciálnych, u včely prítomných enzýmov, čo zabezpečuje jeho environmentálnu bezpečnosť.

Spôsob aplikácie Chitosu - návod

Jednu dávku prípravku Chitos (5 g) bezprostredne pred použitím rozpustiť v 0,5-1 litri teplého cukrového sirupu a použiť na jednorazovú výživu jednej včelej rodiny. Je veľmi dôležité pre presnú dávku, ktorá zabezpečuje maximálnu účinnosť prípravku, každú porciu rozpustiť samostatne pre jednu rodinu a dôkladne premiešať.

**Na jar odporúčame dať Chitos po obnove zimovaných včiel

Zloženie:  Ultrazvukový technologický špeciálne upravený chitosan 50g

Dodatočné parametre

Kategória: Preliečenie včelstiev
Hmotnosť: 0.2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: