Apiarom 500ml

Kód: 5020A
Neohodnotené
€15,50 €12,92 bez DPH
Skladom (7 ks)

Prípravok sa používa pri pridávaní matky k produkčným včelstvám alebo odložencom, alebo na pripojenie roja k produkčnej rodine.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prípravok Apiarom sa používa pri pridávaní matky k produkčným včelstvám alebo odložencom, alebo na bezproblémové pripojenie roja k produkčnej rodine. Zároveň prípravok dezinfikuje úľ, včelárske náradie, vyrovnáva pachy v úli, upokojuje včely a odpudzuje mravce. Nezanecháva stopy v mede ani vosku.

Charakteristické vlastnosti prípravku Apiarom:

výrazne znižuje dobu pridávania matky do rodiny, pretože potláča feromón starej matky, čím umožňuje ľahšie prijatie novej matky
zaručuje pokojnejšie spájanie rodín, pričom je potláčaný rojivý pud
preparát je možné použiť pred medobraním na upokojenie rodiny (namiesto dymu), pretože nezanecháva žiadne stopy v mede alebo vosku
slúži ako repelent proti mravcom. 

Prípravok je ekologický, úplne bezpečný a je vyrábaný pod stálym dohľadom veterinárneho lekára. Produkt je vyrobený z vysokokvalitnej prírodnej látky. Na povrchu preparátu sa môže objaviť suspenzia, ktorá ale nemá vplyv na kvalitu produktu.

Dávkovanie:

15-30 minút pred vložením do roja je potrebné napustiť gázu Apiaromom, ktorý sa potom vloží cez výklz na dno úľa k rodinám (gáza 10x10cm absorbuje asi 10 ml preparátu ). Následne cca. po 5-10 minútach treba nastriekať Apiarom na mostík, po ktorom včely vchádzajú do úľa. Včely vstúpia do úľa a zlúčia sa. Po 24 hodinách sa tkanina môže z úľa vyhodiť. V rámci tohto procesu sa dosiahne dezinfekcia úľa, jeho aromatizovanie a vyrovnanie pachov v úli. Roj sa strieka preparátom bezprostredne pred zlúčením s rodinou. Pred vykonaním procesu je vhodné Apiarom nastriekať aj na ruky, aby sa predišlo bodnutiu včelou a v dôsledku dezinfekcie. Preparát môže nahradiť dym. Počas kontroly úľov sa prípravok strieka na hornú časť rámikov – tým sa včely upokoja a zostupujú dole, kým včelár pokojne kontroluje úľ alebo vyberá med (napr. odstránenie matečníkov, výmena širokých výklzov atď.). Preparát sa neriedi !

Výmena včelej matky pomocou Apiaromu:

Najskôr je potrebné nájsť matku, chytiť ju pomocou výchytky a vložiť do prázdnej klietky.
Následne namočiť gázu 10×10 cm do Apiaromu, tak aby bola gáza mierne vlhká. Namočená gáza sa vloží do úľa k osirotenej rodine.
Po 20-30 minútach sa môže pridať nová matka v klietke zavesenej na šnúrke medzi rámiky (kde je voľnejší priestor).
Plastovú klietku treba nechať otvorenú tak, aby včelia rodina mohla novú matku vyslobodiť.
Matku v klietke treba zľahka poprášiť Apiaromom 10-15 minút pred jej pridaním do úľa.

Nové spôsoby spájania rodiny s rojom:

15-30 minút pred vložením roja sa napustí gáza Apiaromom a vloží sa cez výklz do úľa k rodinám. Následne sa po 5-10 minútach nastrieka Apiarom na mostík, po ktorom včely vchádzajú do úľa.
15-30 minút pred vložením gázy cez výklz sa nastrieka dno úľa 2-3 krát. Následne rodinu, ktorá je v rojnici, treba nastriekať Apiaromom 10-15 min pred výstupom na mostík.

Objem 500 ml
Váha netto: Orientačná hmotnosť: 0,550 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Pomôcky pri rojení
Hmotnosť: 0.6 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: