Forma na výrobu medzistienok s chladením Dadant 423 x 265 mm

Kód: 1414
Neohodnotené
€1 079 €899,17 bez DPH
Skladom (1 ks)

Základová forma pozostáva z dvoch silikónových foriem, ktoré sú namontované na hliníkových platniach odolných voči skresleniu so silnými 240 V ventilátormi na chladenie. Silikónová obruba je pripevnená k výstupu vosku.
Silikónová obruba a špeciálna pištoľ na stlačený vzduch sú zahrnuté v cene.

Priemer bunky je normálne 5,4 mm.

Detailné informácie

Podrobný popis

Základová forma pozostáva z dvoch silikónových voštinových foriem, ktoré sú namontované na hliníkových platniach odolných voči skresleniu so silnými 240 V ventilátormi na chladenie. Silikónová obruba je pripevnená k výstupu vosku.
Silikónová obruba a špeciálna pištoľ na stlačený vzduch sú zahrnuté v cene.

Priemer bunky je normálne 5,4 mm.

Výhody vzduchom chladenej základovej formy
Základová forma pozostáva z dvoch silikónových voštinových foriem, ktoré sú nanesené na nedeformovateľných hliníkových platniach, na ktoré je vhodné silné 240 V dúchadlo na chladenie. Na výstupe vosku je silikónová zástera pripevnená smerom dole.

- krátke časy nastavenia chladením vzduchom
- forma sa dá bez problémov otvoriť špeciálnou vzduchovou pištoľou a vosková platňa sa dá vytiahnuť, čím získate 100% výnos.
- prebytočný vosk steká späť priamo cez silikónovú zásteru do taviacej nádoby.
- úspora času
- žiadne trhliny alebo miesta lomov vo voskových platniach mäkkým chladením
- ľahké odstránenie vosku zo silikónových častí
- žiadne oneskorenie formy a tým aj hrúbka voskových plátov je rovnomerná.
————————————————————————

Mimochodom, vodou chladené formy už nie sú moderné, ťažko sa s nimi manipuluje a ich nákup a oprava sú drahé.

 

Prečo by sme mali medzistienky vyrábať sami?
Aplikáciou varroa pesticídov sa vo včelárstve dostáva k čoraz viac jedovatým účinným látkam v našom včelom vosku. Takže takmer vo všetkých základoch dostupných na trhu sú varroazid preukázateľne a môžu sa teda dostať do nášho medu.
Aby sa týmto nežiaducim záťažiam od začiatku vyhli, mali by si všetci včelári vytvarovať základy z neupraveného včelieho vosku sami. Vosk z trúdových plástov a mladý vosk plástov, ktoré sa objavili z nových základov, by sa mali aplikovať prednostne pre vlastný voskový cyklus.
Preto som vyvinul zakladaciu formu s priamym spätným tokom vosku, je jednoduchá na manipuláciu a vzájomným chladením vzduchom dosiahnete krátke časy ochladzovania. Takto tvarované základy sú bez trhlín a presné chladným procesom.
Pomocou stlačeného vzduchu a špeciálnej pištole na stlačený vzduch sa základy berú prakticky bez dotyku, výdatnosť je 100 %.

Dodatočné parametre

Kategória: Výroba medzistienok
Hmotnosť: 5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: